TechFest NURE: Доторкнися до майбутнього!
У межах TechFest NURE доцент кафедри АПОТ Фiлiппенко Iнна Вiкторiвна та асистент Корнieнко Валентин провели майстер-клас та практикум для школярiв.
На майстер-класі було пояснено принципи роботи з мікроконтролерною технікою.
Відбулося ознайомлення із середовищем розробки програмних засобів та платою.
Проведено ознайомлення з основами розробки систем управління з урахуванням мікроконтролерів.
Здійснено практику програмування мікроконтролерів на базі плати розробки Arduino Uno на прикладі пристрою «Машинка».
Проведено практикум з управління різними підсистемами «Розумного будинку».
Було надано навички інтерпретації (аналізу) даних, які надходять від підсистем «Розумного будинку».
Виконано практику програмування мікроконтролерних підсистем «Розумного будинку» на базі плати розробки Arduino Uno.
Учасники та гості майстер-класу поринули в дивовижний світ адресних світлодіодів, де кожен момент ставав можливістю для творчості та реалізації унікальних ідей у яскравих кольорових рішеннях! Вони дослідили захоплюючу гру світла й тіні, де кожна деталь має свою роль у створенні неповторних композицій. Адресні світлодіоди – це не просто джерело світла, це справжня палітра можливостей для творчого самовираження! Учасники змогли відкрити, як ці малі, але потужні точки світла можуть перетворювати простір на справжній витвір мистецтва. Кожен колір, кожна змішана гама розкриває нові горизонти для фантазії! На майстер-класі було не тільки можливість дізнатися технічні характеристики адресних світлодіодів, а й насолодитися їхнім чарівним світом. Це був простір для натхнення, креативу та несподіваних відкриттів, де кожен міг стати художником свого власного світлового шедевра!
11 березня 2025 у безпечному шелтерi Харківського ліцею 116, вул. Культури 22, станція метро Наукова вiдбувся захiд для школярів TechFest NURE – це освітньо-розважальний фестиваль з інтерактивними майстер-класами, вікторинами, технологічними шоу та знайомством з ІТ-професіями!
Вiдвiдувачi дізналися, як працюють сучасні технології, взяли участь в інтерактивних майстер-класах, познайомилися з IT-фахівцями, студентами та викладачами ХНУРЕ, отримали нові знання та незабутні враження! На них чекали:
NURE Time Machine: Подорож у 2050.”Машина часу”, що перенесе у світ майбутнього! Демонстрація технологій майбутнього: мікропроцесори, світлодіоди, лазерне шоу.
РобоЛенд: Територія машин. Демонстрація роботів: гра в шашки, робот-рятівник, робот-художник.
РобоАрена: Чемпіонат майбутнього – робоперегони, робобитви, програмування роботів. Конкурс “Комп’ютерна мережа власними руками”.
Матемагія: Як математика лежить в основі сучасних технологій. Криптографія: розшифрування повідомлень, математичні головоломки.
VR-майданчик / VR-Портал. Освітні VR-ігри, онлайн-вікторини. Знайомство з лабораторією GameDev Lab.
Лабораторія дронів. Основи управління дронами, використання в різних сферах. Політ дронів на симуляторі, демонстрація камер та датчиків.
NURE SmartHome: Розумний будинок у дії.
Інтерактивний IoT-простір: «розумне» освітлення, сигналізація. Гра “Зроби свій будинок розумним”. Лазертаг.
ТехноІнженерія: Побудуй майбутнє. 3D-друк у дії: процес створення об’єктів. Можливість надрукувати власний сувенір.
Creative Lab: Творча Майстерня. Графічний дизайн: логотипи, ілюстрації, брендбуки. 3D-графіка, анімація, створення віртуальних світів. Kinect – технології захоплення руху.
Форт Кібербезпека. Загрози в інтернеті та як від них захиститися. Квест-гра: знайти вразливості в системі. CTF-конкурс: змагання етичних хакерів. QR-коди та змагання з їх розшифрування.
Як отримати освіту майбутнього? Кроки ВСТУПУ до ХНУРЕ 2025 – iнформаційна зона Приймальної комісії. Знайомство з освітніми програмами ХНУРЕ. Індивідуальні консультації.
GoToIT (Харківський ІТ-кластер). Інтерактивна гра «Знайомство зі світом ІТ».
Захiд сприяє знайомству з ІТ-освітою через практику та обиранню свого майбутнього разом із ХНУРЕ!
Ключова роль науки, технологій та інновацій у вирішенні проблем сталого розвитку очевидна. При цьому слiд віддати пріоритет генеруванню практичних знань, які ведуть до практичних результатів. Так, Мета 9 стосується «промисловості, інновацій та інфраструктури» і є однією з 17 цілей сталого розвитку, прийнятих Генеральною Асамблеєю ООН у 2015 році. Мета 9 спрямована на створення стійкої інфраструктури, сприяння сталий індустріалізації та інноваціям. Серед засобів реалізації: підтримка розвитку вітчизняних технологій та промислової диверсифікації; універсальний доступ до інформаційно-комунікаційних технологій. Закликаємо до об’єднання дослідників та науковців для обміну найкращими практиками для реалізації ЦСР.
#ЦСР