Кафедра автоматизації проектування обчислювальної техніки

Мова:

Про нас

Усі пристрої сучасного комп’ютерного світу є програмно-апаратними системами, де комп’ютерні програми і апаратура складають єдине ціле.

Саме розробкою та експлуатацією програмно-апаратних систем від комп’ютерних мереж великих корпорацій до інтелектуальних комп’ютерних іграшок та інтерактивних мобільних за стосунків займаються випускники спеціальності 123_Компютерна інженерія.

Студенти нашої спеціальності вивчають сучасні мови програмування C, Python, Java для операційних систем Windows та Linux, програмування мобільних пристроїв під операційними системами iOS та Android, розробляють сучасні системи мікроконтролерного управління інтегровані з Internet of Things, а також вивчають сучасні системи автоматизованого проектування електронної апаратури на основі мов опису апаратури.

Наші студенти беруть участь у програмах міжнародного обміну з університетами Франції, Швеції, Італії, Німеччини, Польщі, доводять свою високу кваліфікацію та захищають бакалаврські роботи за програмами цих університетів.
Випускники факультету обіймають провідні посади за фахом не тільки в Україні, але й у IT-компаніях світу –Aldec (Лас Вегас, США); Synopsis, Sling Media, Gracenote (Сан-Франциско, Silicon Valley, Каліфорнія, США) та інші.

Випускник кафедри АПОТ з спеціалізованих комп’ютерних систем створює нові комп’ютерні та мобільні пристрої, інтегровані з інтернет додатками. Він розробляє програмні продукти і проектує мікросистеми на кристалах. Він реалізує на хмарах віртуальні комп’ютери і сервіси.

Наукові напрямки кафедри:

  • технічна діагностика цифрових систем на кристалах, комп’ютерів та мереж;
  • проектування мозгоподібних та квантових комп’ютерів для кіберпростору;
  • інтелектуальні інформаційні технології діагностування комп’ютерних систем.

Пріоритети міжнародної діяльності – співпраця з європейськими та американськими університетами у межах міжнародних європейських програм. Результатом такої роботи є Міжнародна конференція «Схід-Захід – Проектування й діагностика», у якій беруть участь провідні науковці з 40 країн світу. При ній організовано школу-семінар молодих учених, для яких читають лекції фахівці, відомі у галузі проектування електронних систем.

 

 

Про нас

 

Світлана Вікторівна Чумаченко

Завідувач кафедри

Світлана Вікторівна Чумаченко

Завідувач кафедри автоматизації проектування обчислювальної техніки, член НМР, член НТР, відповідальний секретар видання “Радіоелектроніка та інформатика”, доктор технічних наук, професор

Контакти

Головний корпус ХНУРЕ,

3 поверх,

кімн. 317-319

+38 (057) 702-13-26

d_ad@nure.ua

ad.nure.ua