Кафедра автоматизації проектування обчислювальної техніки

Мова:

Розробка кафедри АПОТ ХНУРЕ отримала Гран-прі на Міжнародному молодіжному форумі!

На ХХІХ Міжнародному молодіжному форумі «РАДІОЕЛЕКТРОНІКА ТА МОЛОДЬ У XXI СТОЛІТТІ», що проходив 16-19 квітня 2025 року, відбулася виставка технічної творчості молоді, де розробка кафедри АПОТ ХНУРЕ здобула Гран-прі.  

Команда розробників у складі Івана Хаханова, Георгія Кулака, Андрія Воронова, Олега Демченка, Наталії Максимової та Вероніки Пономарьової була нагороджена за інноваційну високотехнологічну розробку – хмарний сервіс MOdeling for Simulation (MOSI). Розробка була представлена за напрямом «Програмно-апаратні розробки, прилади та пристрої».  

Хмарні послуги Modeling for Simulation (MOSI) включають такі компоненти:

  • синтез карти тестування за логічним вектором функціональності;
  • синтез логічного вектора цифрової схеми, заданих логічними векторами елементів;
  • моделювання справної поведінки логічної схеми на основі векторного представлення логічних елементів;
  • моделювання несправностей, як адрес, логічних схем на основі дедуктивних векторів логічних елементів;
  • пошук несправностей у логічній функціональності за її картою тестування;
  • GUI введення логічної схеми, де елементи представлені логічні вектори.

Всі рішення щодо механізмів моделювання MOSI-системи є оригінальними та апробованими на IEEE конференціях. Актуальність створення системи MOSI у вигляді хмарного сервісу полягає у економічному вирішенні задач верифікації цифрових проектів за метрикою заощадження ресурсів – енергії (мінімум на 38%) та часу (мінімум на порядок), а також у наданні доступу користувачам з будь-якої точки світу, що є прикладом масового комп’ютингу майбутнього. Більш ефективне використання ресурсів, зниження відходів та зменшення негативного впливу на довкілля сприяє збереженню екології планети, на що спрямовані цілі сталого розвитку (ЦСР 12 – відповідальне споживання та виробництво, ЦСР 9 – Індустріалізація, інновації та інфраструктура).

Науковим керівником проекту є доктор технічних наук, професор кафедри АПОТ ХНУРЕ, Володимир Іванович Хаханов.  

Це досягнення є визнанням високого рівня науково-технічної творчості співробітників кафедри АПОТ ХНУРЕ та значного внеску університету в розвиток інноваційних технологій.