Кафедра автоматизації проектування обчислювальної техніки

Мова:

Про нас

Заснована у 1977 році як кафедра обчислювальної техніки.

З 1993 року – кафедра автоматизації проектування обчислювальної техніки. Штатний склад кафедри включає 19 осіб, у тому числі 5 докторів наук та 10 кандидатів наук.

Кафедра готує бакалаврів за спеціальністю 123 «комп’ютерна інженерія», магістрів за спеціалізацією «спеціалізовані комп’ютерні системи».

Відкрито нову магістерську спеціалізацію «проектування вбудованих мікросистем» у межах виконання проекту ЄС TEMPUS MastMst.

Випускник кафедри АПОТ з спеціалізованих комп’ютерних систем створює нові комп’ютерні та мобільні пристрої, інтегровані з інтернет додатками. Він розробляє програмні продукти і проектує мікросистеми на кристалах. Він реалізує на хмарах віртуальні комп’ютери і сервіси.

Наукові напрямки кафедри:

  • технічна діагностика цифрових систем на кристалах, комп’ютерів та мереж;
  • проектування мозгоподібних та квантових комп’ютерів для кіберпростору;
  • інтелектуальні інформаційні технології діагностування комп’ютерних систем.

Пріоритети міжнародної діяльності – співпраця з європейськими та американськими університетами у межах міжнародних європейських програм. Результатом такої роботи є Міжнародна конференція «Схід-Захід – Проектування й діагностика», у якій беруть участь провідні науковці з 40 країн світу. При ній організовано школу-семінар молодих учених, для яких читають лекції фахівці, відомі у галузі проектування електронних систем.

 

Світлана Вікторівна Чумаченко

Завідувач кафедри

Світлана Вікторівна Чумаченко

Завідувач кафедри автоматизації проектування обчислювальної техніки, член НМР, член НТР, відповідальний секретар видання “Радіоелектроніка та інформатика”, доктор технічних наук, професор

Контакти

Головний корпус ХНУРЕ,

3 поверх,

кімн. 317-319

+38 (057) 702-13-26

d_ad@nure.ua

ad.nure.ua