Всесвітній день паролів (World Password Day)
У 2013 році компанія Intel започаткувала Всесвітній день пароля, який відзначається кожного першого четверга травня з метою підвищення обізнаності про важливість надійних паролів для безпеки нашого цифрового життя. Цього року він припадає на 1 травня. Це чудова нагода згадати, що захист особистих даних починається зі створення складного пароля.
Щоб ваші персональні дані були надійно захищені, варто перевірити:
- складність вашого пароля;
- використання різних паролів для різних облікових записів;
- активацію двофакторної автентифікації;
- регулярне оновлення ваших паролів.
Рекомендації для захисту персональних даних:
- використовуйте довгі та складні паролі, уникайте простих комбінацій;
- застосовуйте унікальні паролі для кожного облікового запису;
- регулярно змінюйте свої паролі;
- використовуйте надійні менеджери паролів;
- уникайте зберігання паролів у легкодоступних місцях (у нотатках на телефоні без захисту, не розголошуйте свої паролі).
Незважаючи на рекомендації, найпопулярнішим паролем у світі досі залишається “123456”. Деякі користувачі навіть використовують лише один символ як пароль. Дослідження показують низький рівень цифрової безпеки серед молоді: третина підлітків відкрито діляться своїми паролями, а близько 40% компаній зберігають доступи у Word-документах або Excel-файлах. Більшість користувачів використовують один і той самий пароль для всіх облікових записів, часто обираючи клички домашніх улюбленців як ключ до своєї особистої інформації.
Всесвітній день паролів покликаний підвищити обізнаність про важливість надійних паролів та безпечної поведінки в мережі.
Підвищення обізнаності про кібербезпеку та безпечне використання інтернету є важливою складовою сучасної освіти (ЦСР 4: Якісна освіта).
Безпека в інтернеті важлива для захисту бізнесу та забезпечення безпечного онлайн-середовища для роботи та торгівлі (ЦСР 8: Гідна праця та економічне зростання).
Боротьба з кіберзлочинністю та захист даних сприяють створенню більш безпечного та справедливого суспільства (ЦСР 16: Мир, правосуддя та сильні інститути).
Міжнародна організація зі стандартизації ISO опублікувала стандарти та пов’язані з ними документи, які сприяють сталому розвитку. Серед них стандарт з інформаційної безпеки ISO/IEC 27001, покликаний забезпечити безпеку конфіденційної інформації.